STRONA GŁÓWNA  FORUM DYSKUSYJNE  TABLICA OGŁOSZEŃ O NAS  WSPÓŁPRACA  REKLAMA  KONTAKT
Niemcy, Portal Polakow w Niemczech - eNiemcy.com
Dzisiaj jest 13 maja 2024, o 06:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 9 cze 2012, o 18:03 
Witam serdecznie,
Postaram się możliwie najlepiej opisać problem. Niestety nie są mi znane wszystkie szczegóły ponieważ sprawa jest "ciepła".
Moja mama dała ogłoszenie do miejscowej gazety o gotowości do podjęcia pracy jako opiekunka osób starszych. Kilka dni później na wskazany w ogłoszeniu nr telefonu skontaktowała się osoba zainteresowana. Po wstępnej rozmowie i pytaniu o formę zatrudnienia - czy ma być na umowę, czy na czarno. Moja mama powiedziała, że na czarno. Na co w odpowiedzi uzyskała informację o tym, że osoba kontaktująca się jest z Policji i moja mama zostanie ukarana. Moja mama podała adres zamieszkania, na który mają zostać przysłane dokumenty (nie wiadomo jakie), które moja mama ma wypełnić, była też straszona procesem sądowym. Moje pytanie brzmi, czy takie procedury są praktykowane? Czy Policja nie zaaranżowałaby spotkania, aby przyłapać kogoś na gorącym uczynku, tylko zamiast tego załatwiałaby takie sprawy przez telefon? Pytam, ponieważ nasuwa mi się scenariusz, który może zakończyć się jakimś podrobionym pismem ze wskazanym numerem konta, na który należałoby uiścić "karę". Osoba która jest przyłapana na pracy na czarno - tudzież chęci podjęcia takiej pracy powinna chyba zostać aresztowana i przesłuchana? Pytam, bo to istotne. Wydaje mi się naciągana. Sądzę, że moja mama została po prostu zastraszona i ktoś może próbować wyłudzić od niej pieniądze. Czy ktoś z Was ma jakieś rozeznanie w tej sprawie? Jak to wygląda jeśli chodzi o procedury? Macie jakieś propozycje?

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam!


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent

 Tytuł: Może tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Europa

Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Perfumy, Kosmetyki FM, Praca, SklepFM.com



Raj prezentow







Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

© 2009 - 2024 eNiemcy.com - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone




Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |